Informacja o zabiegu chirurgicznym z powodu stulejki dla pacjentów. Obrzezanie całkowite lub częściowe. Plastyka napletka. Plastyka krótkiego wędzidełka.
Informacje o leczeniu stulejki, przebiegu samego zabiegu a także postępowania po zabiegu zostały napisane przez dr n. med. Wojciech A. Cieślikowskiego na podstawie doświadczenia własnego po wykonaniu ponad 5000 tego typu zabiegów (obrzezania całkowitego lub częściowego z plastyką napleka i/lub krótkiego wędzidełka). Doświadczenie w dziedzinie leczenia stulejki zdobył podczas wieloletniej praktyki w Klinice Urologii w Poznaniu a także w czasie stażu w Klinice Urologii Charite w Berlinie. Odbył liczne kursy w dziedzinie urologii a także mikrochirurgii i chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej w Warszawie.
Jest to chirurgiczne usuwanie napletka. Alternatywą jest wykoannie zabiegu plastyki i usunięcie jedynie miejsca zwężenia skóry napletka dzięki czemu można pozostawić zdrowy napletek. Dr Cieślikowski wykonuje wszystkie typy zabiegów leczenia stulejki.
Leczenie chirurgiczne stulejki wykonywane jest w wyspecjalizowanej klinice w trybie jednodniowym. Oznacza to, że pacjent przyjęty jest do zabiegu i wypisany tego samego dnia. Termin zabiegu można ustalić telefonicznie z doktorem Cieślikowskim. Przed zabiegiem należy zapoznać się z informacją o leczeniu i podpisać świadomą zgodę na zabieg. W przypadku pacjentów niepełnoletnich konieczna jest zgoda obojga rodziców. W dniu zabiegu można normalnie jeść oraz pić, ponieważ zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Należy poinformować lekarza leczącego stulejkę, jeśli pobiera się leki przeciwkrzepliwe a także o współistniejących chorobach. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania odnośnie samego zabiegu lub leczenia a także przebiegu gojenia po zabiegu możesz to spokojnie przedyskutować i o wszystko zapytać przed zabiegiem.
Leczenie stulejki przeprowadzane jest przez dwóch lekarzy: operatora (dr Cieślikowski) oraz lekarza asystującego. Dzięki temu zabieg trwa krócej a także efekt estetyczny jest jeszcze lepszy niż gdyby lekarz miał to robić sam. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe przy pomocy lignokainy (taki sam środek znieczulający zazwyczaj używają stomatolodzy). Znieczuleniu podawane jest podskórnie u podstawy prącia, aby zablokować czucie. Nerwy odpowiedzialne za odczuwanie bodźców ze skóry prącia zlokalizowane są tuż pod skórą. Czekając na pełne znieczulenie operator przygotowuje narzędzia do operacji, myje pole operacyjne dezynfekcyjnym płynem a także obkłada miejsce operowane specjalną jednorazową folią. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz sprawdza czy pacjent już na pewno nic nie czuje. Znieczulenie trwa od godziny do dwóch, podczas gdy sam zabieg, gdy przeprowadzany jest przez dwóch lekarzy trwa poniżej 30 minut.
W zależności od wybranego sposobu leczenia lekarz rozpoczyna zabieg. W przypadku obrzezania całkowitego cały napletek zostanie chirurgicznie odsłonięty. Żołądź prącia będzie od tego momentu zawsze na wierzchu.
W przypadku obrzezania częściowego lekarz usuwa tylko tyle zmienionego chorobowo napletka ile jest konieczne wykonując plastykę pozostałej części napletka. Żołądź będzie częściowo zakryty po tego typu zabiegu.
W obu przypadkach wykonywana jest jednocześnie plastyka krótkiego wędzidełka, jeśli jest to konieczne. W czasie całego zabiegu, jeśli tylko poczujesz jakikolwiek dyskomfort poinformuj o tym lekarza. Do leczenia chirurgicznego stulejki używane są szwy do chirurgii plastycznej, które ulegają samowypadnięciu po około 3 tygodniach.
Otrzymasz informację jak przebiegł zabieg. Na ranę po zabiegu założone zostanie opatrunek wraz z maścią antybakteryjną przyspieszająca gojenie. Zostaniesz poinformowany jak zmieniać taki opatrunek samemu. Otrzymasz kartę informacyjna z przebiegu leczenia oraz instrukcję zmiany opatrunku oraz receptę na rzeczy niezbędne przy jego zmianie. Po zabiegu pozostajesz w kontakcie telefonicznym z doktorem Cieślikowskim, jeśli miałbyś dodatkowe pytania lub w razie konieczności ponownej konsultacji. Po zabiegu możesz odczuwać dyskomfort w okolicy miejsca operowanego, zazwyczaj jest to odczuwane, jako ciepło lub pieczenie, co może zostać zniwelowane przy użyciu leków przeciwbólowych (np. paracetamol). Zazwyczaj całkowitego wygojenie i sprawność seksualną można odzyskać około 30 dni po leczeniu.
Każdy typ zabiegu jak również plastyka wędzidełka może być wykonany w całości przy pomocy lasera CO2 który posiadamy w Klinice. Zabieg wykonywany laserem cechuje się mniejszym krwawieniem a zarazem obrzękiem po zabiegu, szybszą rekowalescencją i dojściem do całkowitej sprawności.
Całkowity koszt zabiegu wykonanego z użyciem lasera CO2 to 2900 zł.
Całkowity koszt zabiegu
2200 zł
W celu zarezerwowania terminu zadzwoń pod numer 508 087 186
Jeśli akurat nie mogę odebrać telefonu to proszę o sms lub wiadomość.